Pobeach-Kayaks
Продаж та прокат каяків і каное в Україні (т. 097-967-75-76)
ГоловнаМапа сайтуКАТАЛОГЯк вибрати каяк?Часті запитанняПравила безпекиПрокат каяків (байдарок)Про Нас
Як купити каяк/каное?
Як доставити каяк/каное?
Як перевозити каяк/каное?
Інструкція з використання
Де і як зберігати каяк/каное?

Де і як зберігати каяки і каное?

Говорячи про зберігання каяків та каное потрібно, в першу чергу, з'ясувати з чого вироблено ваш каяк, каное або човен.

Сучасні каяки та каное в більшості випадків виготовляють з лінійного поліетилену (Superlinear® Polyethylene), який є надзвичайно
практичним, зносостійким, але має один недолік - поліетилен "боїться" впливу ультрафіолету та високих температур.

Це в жодному разі не означає, що на поліетиленовому каяку не можна плавати в сонячну погоду, або залишати його на сонці просушитися після плавання. Мова йде про тривале зберігання - два, три дні, тиждень, місяць і т.д.

Тому, якщо ви стали щасливим власником сучасного поліетиленового каяка, ви повинні подбати про міце його постійного зберігання між запливами.

Ідеальним місцем для зберігання вашого плавзасобу буде автомобільний гараж, де температура повітря влітку не підіймається вище 40°С і де є постійний захист від палючих сонячних променів. Каяки, як правило, довгі, але вузькі і не широкі, тому вони чудово поміщаються уздовж бокової стіни гаража, або у верхньому кутку під стелею гаража.

Також вдалим місцем для постійного тривалого зберігання каяка є елінги - "гаражі" для човнів, гідроциклів та іншого водного транспорту.

Якщо у вас немає гаража, чи елінгу - ви можете зберігати каяк просто біля будинку. Вам для цього потрібно подбати лище щоб на нього не потрапляли прямі сонячні промені. Ви можете самостійно змайструвати просту опору з накриттям, або покласти каяк на опори за будинком, де не попадають прямі сонячні промені.

Ви також можете скористатися послугами пунктів зберігання каяків та каное. Як правило такі пункти розміщуються біля водойм і у вас не буде потреби постійно возити каяк із собою до води.

Також можна домовитися із спортивними базами, де зберігають спортивні байдарки. Там вам допоможуть як із зберіганням так і з навчанням основам каякінгу.

Як правильно ставити, розміщувати, кріпити каяки і каное під час зберігання?

При зберіганні поліетиленових каяків дуже важливо правильно розподілити навантаження на опори та власну вагу каяка.

Існує два способи зробити це правильно - поставити, або підвісити каяк вертикально, тоді вам треба знайти місце (стіну або приміщення) де ви зможете поставити свій каяк у вертикальному положенні. Або покласти каяк у горизонтальному положенні на опори.

Усі виробники, продавці каяків та просто досвідчені каякери при горизонтальному  розміщенні каяків радять ставити каяк "на ребро". При цьому каяк може стояти як на твердих опорах, так і бути у підвішеному стані - на мяких нейлонових стропах, шнурах тощо.

Щоб правильно визначити точки опори потрібно умовно поділити каяк на три частини. Місце закінчення першої і другої третин каяка і є найкращою точкою для розміщення опори. Як правило точки опори повинні бути за кокпітом та перед кокпітом.

Каяки також можна зберігати у перевернутому стані, особливо це актуально, якщо вони зберігаються не в приміщенні.

Що не потрібно і що не можна робити при зберіганні каяків і каное:

  1. Не зберігайте поліетиленовий каяк на відкритому сонячному місці, де на нього потрапляють палючі сонячні промені.

  2. Не залишайте поліетиленовий каяк міцно прив'язаним до багажника автомобіля на сонячному місці в літній період - поліетилен може розмякнути під дією палючих сонячних променів і корпус каяка може деформуватися.

  3. Не підвішуйте каяк за крайні кінці - під власною вагою та нерівномірно розподіленим навантаженням корпус каяка може прогнутися.

  4. Не радимо ставити каяки (особливо каяки типу Sit-In) з відкритим кокпітом вгору - у кокпіт може потрапити бруд, пил, вода, які зіпсують естетичний вигляд каяка. (крізь пластиковий копус каяка будуть просвічуватися плями бруду, які буде складно вивести).

  5. Не використовуйте жодних розчинників, бензин, або інші їдкі речовини для миття поліетиленових каяків та каное. Це може пошкодити поліетиленовий корпус вашого судна. Найкраще викристовувати для миття звичайні неабразивні миючі засоби такі як рідина для миття посуди, тощо.

  6. Не ставте важкі вантажі на ваш каяк чи каное. Тривале велике навантаження на корпус каяка чи каное може деформувати корпус. Тоді вам доведеться злегка розігрівати корпус каяка/каное звичайним феном (в жодному разі не промисловим феном для зняття фарби)  і вирівнювати вм'ятину рукою. Підказка: невеликі вм'ятини на поліетиленових каяках/каное можуть вирівнятися самі, якщо каяк/каное залишити на сонці на рівній нетвердій поверхні (газон, тощо).
ГоловнаМапа сайтуКАТАЛОГЯк вибрати каяк?Часті запитанняПравила безпекиПрокат каяків (байдарок)Про Нас